Bethesda Yeni Fallout Oyunu için Acele Etmiyor

Bethesda Game Studios Direktörü Todd Howard, Fallout hayranlarının yeni bir oyun için sabırlı olmaları gerektiğini söyledi. Yakın zamanda yapılan bir röportajda Howard’a popüler kıyamet sonrası serinin geleceği soruldu. Howard, Amazon Prime Video TV dizisi sayesinde Fallout’un popülaritesinin çok arttığını ancak Bethesda’nın başka bir oyun çıkarmak için acele etmediğini söyledi.

Howard, oyuncuların şirketten beklediği “yeni tür bir ‘ana hat’ tek oyunculu oyun” talebinin farkında olduğunu paylaşıyor. Öte yandan, bu tür oyunların geliştirilmesinin çok zaman ve özen gerektirdiğinin altı çiziliyor. Bethesda, prodüksiyonu hızlandırmak yerine işi doğru yapmak ve her yeni oyunun “anlamlı bir an” gibi hissettirmesini istiyor.

Howard, “Bu konuda acele etmemiz gerektiğini düşünmüyoruz. Şu anda Fallout TV dizisi, franchise ve hikaye anlatımı açısından belirli bir boşluğu dolduruyor.” dedi.

Serinin son ana tek oyunculu oyunu 2015 yılında çıkan Fallout 4 oldu. Üzerinden neredeyse 10 yıl geçmesine rağmen Howard, gelecek oyunları aceleye getirmemenin daha iyi olduğuna inanıyor.

Bethesda’nın şu aralar Fallout 4 ve Starfield oyunlarını güncellemekle meşgul olduğunu da hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x