Sabancı Climate Ventures ABD’li AiDash’a yapılan 50 milyon dolarlık C serisi finansman turuna yatırımcı oldu

GÖKMEN MERT KURAL

Holdinge ait Enerji ve İklim Teknolojileri Girişim Sermayesi kolu olan Sabancı Climate Ventures, ABD’li AiDash’a yapılan 50 milyon dolarlık C Serisi finansman turuna stratejik yatırımcı olarak katıldı. Sabancı İklim Girişimleri’nin enerji, kamu hizmetleri ve diğer sektörlerde değer ve fırsatları artırma konusundaki uzmanlığı, AiDash’in uzun vadeli büyüme stratejisinin önemli bir parçası olacak.

2019’DA KURULDU

AiDash Kurucu Ortağı ve CEO’su Abhishek Singh,

“Sabancı Climate Ventures’ı yatırımcı olarak eklemek, AiDash’in EMEA pazarında ölçeklenmesine ve talebi karşılamasına yardımcı olmak açısından önemli bir adımdır” dedi.

“Sabancı’daki ekip, kritik altyapılar ve EMEA genelindeki müşteriler için mevcut olan nüanslar ve zorluklar konusunda inanılmaz bir bilgiye sahip. Birlikte, müşterilerin iklimle ilgili tehditlere karşı mücadelede daha uyanık ve daha dayanıklı olmalarını sağlamak için çalışıyoruz” dedi.

Uydular ve yapay zeka ile kritik altyapı endüstrilerini iklime dayanıklı ve sürdürülebilir hale getiren AiDash, elektrik, gaz ve su hizmetleri, ulaşım ve inşaat sektörlerinde tam kapsamlı SaaS çözümleri sunuyor. 2019’da kurulan San Fransisco merkezli AiDash, Avista, Entergy gibi şirketletle çalışıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x